Yaşam

YouTube, Televizyondaki Rakibi Platformunu Test Ediyor

Dünyanın en büyük içerik platformu olan YouTube, 2017’de kullanıma sunuldu. YouTube TV Kurduğu sistemle birçok televizyon kanalını uygun fiyatlara izlenebilir hale getirdi. Ama bu sistem ülkemizde yok.

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Youtube, YouTube TV gibi yeni platformunu şimdiden test etmeye başladı. Üstelik bu sistem Tamamen ücretsiz olacak.

Ücretli kanalları ücretsiz olarak izleyebileceksiniz.

YouTube’un geliştirdiği bu yeni sistem, tıpkı YouTube TV gibi “kablo TV” kanallarını izlemenizi sağlayacak. Kablo TV ülkemizde de bulunan Digiturk, Tivibu, Türksat KabloTV gibi genel servislere verilen isimdir. Şirket, YouTube TV abonelikleri ile ABD’deki en büyük kablolu TV kanalı olan Fox’un zaten sahibidir. ESPN, CNN, NFL TV , ve CBS gibi kanallar sundu. Yeni sistemde çok daha fazla kanal olacak ve Platformun tamamen ücretsiz olacağı açıklandı..

Şu anda sadece özenle seçilmiş birkaç yüz kişi ile test edilen bu platformda, yayınlar ücretsiz olacak ancak kullanıcılar, tıpkı televizyon kanallarında olduğu gibi. reklamlar görecek.Konuyla ilgili YouTube tarafından yapılan açıklamada dünya devi Aslan Kapısı, A+E Networks (History Channel ve Crime+ gibi kanalların sahibi) ve Fim Rise (Marvel, Disney, MGM ve birçok şirketin televizyon yayın haklarına sahip olan şirket) devlerle mutabakat zaptı imzaladığını duyurdu. Ek olarak, Daha fazla üretici firma ve televizyon kanalı ile anlaşmalar yapılacak.belirtildi.

YouTube’un bu saldırısı ile başta Netflix ve Disney+ olmak üzere birçok dijital içerik platformu ve geleneksel televizyon kanallarına iddialı bir rakip olabilir.

habersisli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu