Haber

Meteoroloji’den kuvvetli yağmur ve rüzgar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre yurdun çok bulutlu ve çok bulutlu, Marmara, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz, Antalya ve Isparta bölgeleri, Doğu Karadeniz ve Ordu bölgeleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğu kesimleri Anadolu geneli yağışlı ve yağışlı; Doğu Karadeniz Bölgesi ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer kar ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

yağış; Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu ve kuvvetli rüzgar gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Marmara’nın güneyinde, İç Ege’de, İç Anadolu’nun batısında ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde sabah saatlerinde pus, yer yer sis; Güneydoğu Anadolu’da toz taşınması bekleniyor.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ riski bulunduğundan dikkatli olunmalıdır.

Bugün yurt genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olması bekleniyor.

Rüzgarın çoğunlukla güneyli, hafif, yer yer orta kuvvette, Marmara’nın batısı ve Ege Bölgesi’nde kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı beklendiği için hava kalitesinin düşmesi, çamur yağışları, ulaşımda aksamalar gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. (HABER MERKEZİ)

haber-yenipazar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu