Haber

Kayseri’de 7 kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili sürücünün cezası yeniden temyiz edildi

Kayseri’de otomobiliyle “zikzaklar çizerek” 6’sı aile üyesi 7 kişinin ölümüne neden olduğu teziyle yeniden yargılandığı davada, 16 yıldır tutuklu olan sürücünün belgesi, temyize götürüldü.

Müşteki avukatı Seyit Halil Yüzgeç, tutuklu sanık A.Ö.

Etkinlik

26 Mart 2018 tarihinde Kayseri-Malatya karayolu Mimsin kavşağı yakınında, başka bir otomobilin sıkışması sonucu karşı şeride geçtiği iddia edilen Mustafa Üzüm’ün kullandığı 38 E 4730 plakalı otomobil çarpıştı. Atilla Hazar yönetimindeki 41 BD 308 plakalı özel ambulans ile.

Araçta bulunan sürücü Mustafa Üzüm ile Mehmet (36), Safiye Işık (6), Hamza (8), Zehra (29) ve Soner Üzüm hayatını kaybetti. Otomobilde bulunan ambulans şoförü Hazar ile ambulans acil tıp teknisyeni Ertan Dönmez ve Yazgı Üzüm yaralanırken, Yazgı Üzüm 8 gün sonra tedavi gördüğü Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Kazaya sebep olduğu öne sürülen otomobil, kent merkezindeki bir binanın otoparkında bulunurken, Gürcistan’a kaçtığı öğrenilen sürücü A.Ö. 6 Ocak 2022’deki duruşmada yerel mahkeme tarafından “kasten adam öldürme” suçundan yakalanarak 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bu karara yapılan itirazı değerlendiren Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi 3’üncü Ceza Dairesi, bazı tanıkların dinlenmediğini belirterek, kovuşturmanın eksik olduğu gerekçesiyle kararı bozarak dosyayı yerel mahkemeye gönderdi. Tartışmada bazı taraflar ve A.Ö.

Mahkeme heyeti, sanığı “kasten öldürme” suçundan 16 yıl hapis cezasına çarptırırken, sürücü belgesine de 2 yıl 9 ay süreyle el konulmasına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu