Haber

Kahramanmaraş’ta ‘Yapım ve Dönüşüm’ ofisleri talep almaya başladı

Kahramanmaraş’ta ‘Yapım ve Dönüşüm’ ofisleri talep almaya başladı

KAHRAMANMARAŞ – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından deprem bölgesinde hayata geçirilen yerinde dönüşüm projesi çerçevesinde Üretim ve Dönüşüm ofisleri depremzedelerin taleplerini almaya başladı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından 11 ilde harekete geçen bakanlık, Üretim ve Dönüşüm ofislerini vatandaşların hizmetine açtı. 6 Şubat Afetten etkilenen 11 ilin canlandırılması amacıyla hayata geçirilen Yerinde Dönüşüm Projesi çerçevesinde merkez Onikisubat ve Dulkadiroğlu ilçeleri ile merkez Onikisubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde Üretim ve Dönüşüm Ofisleri çalışmaya başladı. Kahramanmaraş’ta deprem ve afetzedelerin evlerine dönmesini sağlamak.

Dulkadiroğlu Belediyesi Sitesinde Üretim ve Dönüşüm Ofisi kuruldu. 3 katlı konutu ve bir iş yeri için ofise gelerek işlemlerini yaptıran Hüdai Kanlıkara, “3 katlı evim ağır hasarlı o yüzden kimseye zarar vermesin diye kendim söktürdüm. Kanun bu şekilde çıktığı için kendim yaptırmak istedim.Ben buraya geldim çok güzel ilgilendiler sağ olsunlar.”

Proje kapsamında hibe ve kredi başvurularının e-devlet üzerinden de yapılabileceği belirtildi. Depremzedelerin evlerinin büyüklüklerine göre ortalara 500-800 bin lira, işyerlerine 250 bin lira, büyüklüklerine göre 250 bin lira ve 500 bin lira kredi verileceği açıklandı. Verilen kredilerin faizsiz, 2 yıl ödemesiz ve 10 yıl vadeli olacağı açıklandı.

odemis-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu