Haber

Filistin Yönetimi Lübnan’daki Suikastı Kınadı

Filistin yönetimi, El Fetih Hareketi’nin sorumlularının El-Helva Filistin Mülteci Kampı’nda öldürülmesiyle “tüm kırmızı çizgilerin aşıldığını ve Lübnan’ın güvenliğiyle oynandığını” bildirdi. Lübnan.

Filistin Cumhurbaşkanlığı, kampta çıkan çatışmalarda El Fetih hareketine bağlı Filistin ulusal güvenlik güçlerinin öldürülmesine ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, “Ulusal güvenlik güçleri Ayn el-Helva kampında halkımızın güvenliğini korumak için görevlerini yaparken hain bir suikast sonucu şehit olmuştur. Yaşanan alçak bir katliamdır. suikast ve hem Lübnan’ın hem de kampın güvenliği oynandı. Bu katliamı yapanlar cezasız kalıyor, kalmayacak.” kelimeler yer aldı.

Lübnan hükümetinin asayişi tesis etmek için attığı adımların desteklendiği vurgulanan açıklamada, Filistin yönetiminin önceki yıllarda olduğu gibi Lübnan’ın egemenliğine sahip kamplarda Filistinlilerin güvenliğini korumaya devam edeceği belirtildi.

Ayn el-Helva Filistin Mülteci Kampı’nda 29 Temmuz’da başlayan, hafif ve ağır silahlar ile havan toplarının kullanıldığı çatışmalarda 6 kişi öldü, 2’si çocuk 30 kişi yaralandı.

Çatışmalarda Fetih Hareketi sorumlularından Ebu Gurur el-Armuşi ve 3 koruması pusuya düşürülerek öldürüldü.

kosk-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu