Teknoloji

ChatGPT’nin iOS Uygulaması Yayında!

OpenAI’nin sohbet botu ChatGPT, piyasaya sunulduğundan beri yapabildikleriyle herkesi şaşırttı. Şimdi yapay zeka modelini kullananları sevindirecek bir haber var. açık AI, ChatGPT’nin iOS uygulaması yayınlandı.

Hem iPhone’lardan hem de iPad’lerden erişilebilen uygulamanın ücretsiz olarak kullanılabileceğini söyleyen OpenAI, sohbet geçmişini web ile senkronize ettiğini de sözlerine ekledi.

Başlangıçta ABD için kullanıma sunulan ChatGPT iOS uygulaması, önümüzdeki haftalarda diğer ülkelere de gelecek

App Store’a eklenen ChatGPT uygulaması şu anda sadece Birleşik Devletlerde iOS kullanıcıları için kullanılabilir. teknoloji devi, “önümüzdeki haftalarda” diğer ülkelere de geleceğini söyledi.diyor.

OpenAI, ChatGPT’nin taşınabilir bir uygulamasının geleceği hakkında daha önce herhangi bir bilgi paylaşmamıştı. Ancak modelin popülaritesi düşünüldüğünde bunun mantıklı bir atılım olduğunu söylemek mümkün. Kullanıcıların artık modele sadece web üzerinden erişmesi gerekmeyecek.

Uygulamanın ABD dışında da önümüzdeki haftalarda yayınlanacağı söylense de şimdiden erişim mümkün. Peki ChatGPT’nin iOS uygulamasına Türkiye’den nasıl erişilir? Görelim.

ChatGPT uygulamasını Türkiye’den nasıl indirebilirim?

  • Aşama 1:iPhone’unuzda “Ayarlar”a gidin
  • Adım 2:Ekranın üst kısmında adınızın yazılı olduğu yere tıklayın
  • Aşama 3:Açılan sayfada “Medya ve Satın Almalar” bölümüne girin
  • Adım #4:“Hesabı Görüntüle”ye basın
  • Adım 5: ““Ülke/Bölge”den ABD’yi seçin
  • Adım #6:App Store’a girdiğinizde uygulamayı görebileceksiniz.

NOT: Uygulamayı indirmeye çalıştığınızda bir ödeme formülü seçmeniz istenebilir. Kredi kartı gibi şeyleri soran sayfadan “Yok” anlamına gelen “Yok” seçeneğini seçip adres alanını rastgele bir durumla doldurarak bu sorunu çözebilirsiniz.

ChatGPT uygulaması da Android’e gelecek

Bunların dışında OpenAI, Android kullanıcılarını da unutmadı. Şirket, ChatGPT uygulamasını Android’e yayınladı ” yakında geleceğine söz verdi; ancak kesin bir tarih vermeyi reddetti.

haber-sur.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu