Haber

Çelik Finlandiya’yı tebrik etti: Yeni üyeliklerin onaylanması için terörle mücadele adımları atılmalı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye ile yapılan müzakereler ve anlaşmaya varılmasının ardından NATO’ya üye olan Finlandiya’yı tebrik etti.

Twitter hesabından açıklama yapan Ömer Çelik, “Finlandiya’yı NATO üyeliğinden dolayı tebrik ediyoruz. Türkiye’nin Finlandiya’nın NATO’ya katılım sürecinde izlediği sistem, savunma anlaşmasının kuruluş maliyetlerine dayanıyordu. Türkiye ilkeleri vurguladı.” demokratik maliyetlere dayalı savunma.” kullanılmış.

Çelik, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi, Türkiye’nin NATO’ya bazı yeni üyelik taleplerini kabul etmesi, bu ülkelerin terörle mücadelede yeterli önlemleri almalarını gerektirmektedir. NATO’nun genişlemesinin ilkelere dayalı olması esastır.”

“İSVEÇ DE TERÖRLE ÇALIŞMA TAAHHÜDÜNÜ YERİNE GETİRİRSE SÜREÇ İŞLER”

“Bir savunma örgütü olan NATO’ya üye olacak ülkelerin terör konusundaki tutumları net ve somut olmalıdır. Nitekim Finlandiya’nın gerekli tedbirleri alması sonucunda Türkiye bu ülkenin NATO üyeliğini onaylamıştır. İsveç’in de terörle mücadele konusunda gerekli düzenlemeleri yapması ve taahhütlerini yerine getirmesi gerekiyor.” Yaparsa birebir ilkeli bir süreç işleyecektir. Terörle mücadelede atılacak adımlar net ve somut olmalıdır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu